אג”ח זה של משרד האוצר האמריקאי מציע יתרונות ספציפיים בתקופות אינפלציוניות.

כששיעורי האינפלציה מגיעים לרמות שלא נראו מזה עשרות שנים, מוצר השקעה המכונה אג”ח I – שבמקרה, גם קיים כבר עשרות שנים – זוכה לפתע לתשומת לב רבה. דיברנו לאחרונה על “מה הם איגרות חוב” בפודקאסט השבועי שלנו, Everyday WealthTM.

איך אני עובד איגרות חוב?
אג”ח חיסכון מסדרה I, או אג”ח I, הוצגו לראשונה על ידי משרד האוצר האמריקאי ב-1998 ויש להן תכונה ייחודית; התעריף שהאג”ח משלמות הוא שילוב של ריבית קבועה ושיעור אינפלציה לפי רמות מדד המחירים לצרכן בששת החודשים הקודמים.

החלק בריבית קבועה נקבע לכל אורך חיי האג”ח בעת הרכישה, בעוד שחלק שיעור האינפלציה משתנה וישתנה כל שישה חודשים. שיעור האינפלציה עבור כל בעל אג”ח בודד ישתנה בהתאם למועד רכישת האג”ח, ותצטבר ריבית בשיעורים שונים במהלך כל תקופה של שישה חודשים שהיא מוחזקת.

לאחר מכן, כל שישה חודשים לאחר הנפקת האג”ח, מתווספת לקרן הריבית שהושגה בששת החודשים הקודמים, ויוצרת ערך קרן חדש, שעליו מחושבת הריבית במהלך ששת החודשים הבאים. מלוא הקרן בתוספת ריבית משולמת בעת פדיון האג”ח.

כפי שאתה יכול לראות, אחת הסיבות המשכנעות לבעלות על איגרות חוב I היא שככל ששיעורי האינפלציה עולים, כך גם הריבית שאתה מרוויח.

איך רוכשים איגרות חוב של I?
יש רק שתי דרכים בהן אתה יכול לקנות אג”ח I. הגרסה האלקטרונית זמינה ישירות ממשרד האוצר האמריקאי ותצטרך ליצור חשבון TreasuryDirect כדי לרכוש אותם. עם זאת, ניתן לקנות איגרות חוב נייר I באמצעות החזר מס ההכנסה הפדרלי שלך.

אתה יכול לקנות עד $10,000 באגרות חוב אלקטרוניות בשנה ועד $5,000 באג”ח נייר עבור מקסימום שנתי של $15,000 לאדם לשנה. אלו מגבלות אינדיבידואליות ואין מגבלות משק בית, כך למשל, בעל ואישה יכולים לקנות יחד 30,000 $ באג”ח I לשנה.

גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון בעת ​​רכישת אג”ח I
איגרות חוב מרוויחות ריבית למשך 30 שנה, אם כי יש כמה מגבלות שכדאי לשים לב אליהן.

ראשית, איגרות חוב I לא ניתנות לפדיון בתוך 12 החודשים הראשונים להנפקה. ואם תצטרך לפדות את איגרות החוב לאחר 12 החודשים הראשונים אך לפני שהחזקת אותן במשך חמש שנים, תפקר את שלושת החודשים האחרונים של ריבית שהיית מרוויח.

לדוגמה, אם תפדה אג”ח I לאחר שהחזקת אותה במשך 18 חודשים, תקבל רק את 15 החודשים הראשונים של ריבית. לאחר החזקה של חמש שנים, אין עוד קנסות על פדיון.

תכונה ייחודית נוספת של איגרות חוב I היא שהן אינן סחירות, כלומר לא ניתן לקנות או למכור אותן בשוק המשני. ניתן לקנות אותם או לפדות אותם רק ממשרד האוצר האמריקאי, מה שאומר שבניגוד לאג”ח אחרות, כמו ניירות ערך מוגני אינפלציה של האוצר או TIPS, מובטח לך לקבל בחזרה את מלוא הקרן שלך, גם אם תפדה אותן לפני 30 שנה בַּגרוּת.

האם יש לי לאג”ח מקום בתיק שלך?
בשל מגבלות הרכישה האישיות, ההגבלות על פדיון לטווח קצר והאופי הבלתי צפוי של שיעורי האינפלציה, איגרות החוב של I אינן מתוכננות להיות מרכיב מרכזי בתוכנית העושר המשולבת הכוללת שלך.

במקום זאת, ניתן להשתמש בהם כדי להשלים מוצרים פיננסיים אחרים, כגון תעודות פיקדון, שוק כספים וחשבונות חיסכון כדרך לגוון ולעזור להגדיל את התשואות על עתודות המזומנים שלך.

אם אתה רוצה ללמוד עוד על אג”ח I והתפקיד שהם יכולים למלא כחלק מהתוכנית הפיננסית הכוללת שלך, צור קשר עם מתכנן Edelman Financial Engines עוד היום.